Trafik yok ama eve gitmesi 2 saat sürüyor. Sadece Mayıs ve Temmuz ayında gidilebiliyor. En yalnız ev seçildi

Bu ev, dünya üzerindeki en ıssız yerlerden biri olarak kabul ediliyor ve sadece iki saatlik bir yolculukla ulaşılabiliyor. Her geçen gün artan popülaritesiyle dikkat çeken bu ev, rekor bir fiyata satıldı. Ziyaretçiler, yalnızca Mayıs ve Temmuz aylarında bu eve erişebiliyorlar.

Norveç’teki Skalmen Adası, izole konumuyla her gün daha fazla ilgi görüyor. Adada, iki saatlik bir yolculuk sonunda varılan ve adanın tek yapısı olan eski bir deniz feneri bulunuyor. Ada, koruma altına alınmış bir kuş rezervi olduğundan, ziyaretler sadece Mayıs ve Temmuz aylarında gerçekleştirilebiliyor.

Skalmen Adası, alıcılar arasında büyük bir heyecan yarattı. 89.000 Euro’dan satışa sunulan mülk, adanın popülerliği sayesinde bir açık artırmaya konu oldu. Andreas Bjarøy ve eşi Mona Kruse Bjarøy, piyasa değerinin yaklaşık 2,5 katı olan 36.000 paunda (1 milyon 451 bin TL) adayı satın aldılar.

1907 yılında inşa edilen ve ünlü kaşif Roald Amundsen’in keşif gezisine katılan Anton Lund tarafından kullanılan deniz feneri, son 20 yıldır terk edilmiş bir haldeydi.

Yapının tamamen restore edilmesi beklenirken, yeni sahipleri Andreas ve Mona, binayı detaylı bir şekilde inceleyerek, belediye ve diğer yetkililerle iş birliği içinde bir planlama süreci başlattılar.

Deniz fenerini tamamen yenilemeyi hedeflediklerini belirten Andreas, ek masrafların kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

Bölgenin en iyi durumda olmasını sağlamak için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Andreas, hedefe ulaşmak için gerekli adımları atmaya kararlı olduklarını dile getirdi.

Norveç’in tarihi ve kültürel bir mirası olarak kabul edilen deniz feneri, yeni sahiplerinin yapacağı restorasyon çalışmaları sonrasında yeniden hayat bulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir