SON DAKİKA | 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri! Şampiyonlar elendi

663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde pehlivanlar şampiyonluk için çayıra çıkıyor. Çeyrek final müsabakaları öncesinde eski şampiyon başpehlivanların elenmesi büyük şaşkınlık yarattı.

CANLI |

11:24 07 Temmuz 2024

ÇEYREK FİNAL MAÇLARI ÖĞLEN

663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin son günü, tozkoparan boydaki pehlivanların müsabakalarıyla başladı. Sarayiçi’nde baş boyu hariç diğer tüm boylarda 16’şar pehlivan güreşecek. Baş boyunda ise 8 pehlivan mücadele edecek. Kırkpınar Güreş Ağalığı ihalesinin de yapılacağı bugünkü programda başpehlivanlar, öğle saatlerinde çeyrek final müsabakaları için çayıra çıkacak.

11:24 07 Temmuz 2024

İŞTE 8’E KALAN BAŞPEHLİVANLAR

Dün gerçekleşen başpehlivanlık üçüncü tur müsabakaları sonunda Serhat Gökmen, Mustafa Arslan, Yusuf Can Zeybek, Hüseyin Gümüşalan, Enes Doğan, Ali Gürbüz, Hamza Özkaradeniz ve Mustafa Taş, çeyrek finale adını yazdırmıştı.

11:24 07 Temmuz 2024

ŞAMPİYON İSMAİL BALABAN ELENDİ

Bu arada 654. ve 657. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Orhan Okulu, rakibine yenilerek elendi. Öte yandan İkinci tura yükselme mücadelesinde İsmail Balaban rakibiyle normal sürede yenişmedi. Uzatma bölümünde İsmail, rakibinin atağına karşılık veremedi ve kaybetti. Canlı yayına yansıyan görüntüde 2 Kırkpınar şampiyonluğu bulunan Balaban, yenilgi sonrasında büyük üzüntü yaşadı. Tecrübeli güreşçinin Son 16’ya yükselememesi şok etkisi yarattı.

11:23 07 Temmuz 2024

ALİ GÜRBÜZ PUANLA KAZANDI

Eşleşmeler arasında Ali Gürbüz ile Feyzullah Aktürk’ün karşılaşması diğer karşılaşmalara göre daha hareketli başladı. Ali Gürbüz uzun kolları sayesinde kasnaktan tutarak rakibinin oyun kurmasına müsaade etmedi. Ancak ilerleyen dakikalarda bu müsabaka da diğer güreşler gibi seyir açısından durağanlaştı ve iki pehlivanın birbirini tarttığı bir mücadeleye döndü. Bu nedenle kule hakemliği iki pehlivana da ihtar verdi. Normal sürede yenişme olmadı. Puanlama bölümünde rakibinden puanı kapan Ali Gürbüz üst tura yükseldi.

Canlı Anlatım Özeti

  • ÇEYREK FİNAL MAÇLARI ÖĞLEN
  • İŞTE 8’E KALAN BAŞPEHLİVANLAR
  • ŞAMPİYON İSMAİL BALABAN ELENDİ
  • ALİ GÜRBÜZ PUANLA KAZANDI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir