Samsung beklenen modelinin lansman öncesi fişini çekti! Tanıtılmayacak mı?

Bugün Paris’te Galaxy Unpacked etkinliğini düzenleyecek olan Samsung için çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Etkinlikte Galaxy Z Fold6’yı tanıtacak olan şirket, iddialara göre Z Fold6 Ultra’yı süresiz olarak beklemeye aldı. Görünüşe göre Z Fold6 Ultra tamamen tarihe karıştı.

Samsung, Galaxy Z Fold6 Ultra’yı neden iptal etti?

Katlanabilir telefon pazarı gün geçtikçe genişliyor. Samsung da bu sektörün öncü isimlerinden. Bugün Paris’te bir süredir duyurusunu yaptığı Galaxy Unpacked etkinliğini gerçekleştirecek olan şirket, iddialara göre son dakika yeni katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold6 Ultra’yı gözden çıkardı. Peki neden?

Hatırlarsanız Honor tarafında Magic V3 ve Xiaomi tarafında Mi Mix Fold 4 modelleri son günlerde adından sıkça söz ettirdi. Geçen yıldan beri dünyanın en ince katlanabilir telefonu unvanı ile bildiğimiz Magic V2, şimdi yerini yine inceliği ile ön plana çıkan Magic V3’e bırakacak. Samsung ise gerek bu alanda gerek teknoloji bazında rakiplerinin biraz gerisinde.

Katlanabilir telefonların ilk döneminde ciddi bir yükseliş yaşayan Samsung, son yıllarda Çin’li üreticilerin atakları ile bu yükselişi kaybetti. Bugün yeni katlanabilir telefonu Z Fold6’yı tanıtacak olan şirket, muhtemelen teknoloji ve tasarım değişikliklerine gitmek üzere Z Fold6 Ultra’yı lansmanda gözler önüne sürmeyecek.

Tabi bu durum Ultra modeli için tamamen son değil. İddialara göre Z Fold6 Ultra’yı tamamen tarihten silecek olan şirket, önümüzdeki yıllarda yeni Ultra modellerini tanıtacak. Ancak cihazların artık daha ince bir tasarıma sahip olacağı ve daha iyi teknolojilerle donatılacağı söyleniyor. Şimdilik bu söylemler iddia olarak kalsa da bugün gerçekleşecek olan etkinlik tüm bu soruları cevaplayacak. Bakalım Samsung iddia edildiği gibi Z Fold6 Ultra’yı iptal etti mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir